موقعیت فعلی: صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه ها 
 


حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در جلسه دیدار با رؤساى دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان:

سند دانشگاه اسلامی به‌زودی در سند راهبردی دانشگاه‌ها اعمال خواهد شد

رییس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبرى در دانشگاه‌ها گفت: موضوع سند دانشگاه اسلامی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی درحال تغییر است به‌زودی در سند راهبردی دانشگاه‌ها اعمال خواهد شد.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع‌ رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین  مصطفی رستمی در جلسه شورای استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: امروزه انقلاب اسلامی تمام‌قد در مقابل نظام لیبرال جهانی ایستاده است و مهم‌ترین ابزار در میدان نبرد با جبهه جهانی استکبار، اخلاص و امید به نصرت الهی است.

وی تلاش ویژه در بحث ازدواج دانشجویی از طریق آموزش، معرفی، برنامه‌های فرهنگی، مشاوره‌ها و ایجاد خوابگاه‌های متاهلین را رسالت اصلی امروزه دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها عنوان کرد.‌

حجت‌الاسلام والمسلمین  رستمی همچنین گروه معارف دانشگاه‌ها را یک گروه نه صرفا آموزشی، بلکه تربیتی و تبلیغی و پرورشی و وظیفه اساتید این گروه را بسیار خطیر دانستند.

وی ضمن تشکر از زحمات دبیران هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌ها، وظیفه آنها را ارتباط گسترده با اساتید و اعطای راهکار‌ها و پیشنهادات اساتید و نخبگان دانشگاهی در حل معضلات کشور دانست.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبرى در دانشگاه‌ها در جلسه دیدار با روساى دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان که در سالن کنفرانس سازمان مرکزى دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد نیز گفت: موضوع سند دانشگاه اسلامی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی درحال تغییر است به‌زودی در سند راهبردی دانشگاه‌ها اعمال خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت مسائل فرهنگی بیان داشت: در حوزه فرهنگی محدودیت‌های بودجه‌ای داریم و کمک‌هایی که در این زمینه می‌شود آورده‌های بسیار گسترده‌ای خواهد داشت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر لزوم دقت در جذب هیئت‌های علمی خاطر نشان کرد: از آنجایی که استان سیستان و بلوچستان دچار کمبود استاد حق‌التدریس است، باید نیروهایی را جذب کند که ۳۰ سال فعالیت ماندگار و موثر داشته باشند.

تاریخ انتشار: 1397/09/27 | کد خبر: ٥٤٧٢٦٩ | تعداد بازدید: 373
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج